Int no. #231886
Active
Immediate purchase possible
Bürstner Elegance I 660
Loading ...
(Sat, 05/30/2026, 10:23 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Bürstner |
| Category | Integrated |
| Series | Elegance |
| Modell | I 660 |
| Initial registration | 07/2004 |
| Mileage | 168.500 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 118 kW (160 PS) |
| Displacement in cm³ | 2800 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Licence Plate | 33-ZP-LD |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.650 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Rear, Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Radio and sound | Radio / CD |
| Cruise control |
General description
Known defects
Gebruikelijke krasjes / deukjes. Geen grote schades. APK en grote onderhoudsbeurt staat gepland voor 01 juni 2026.
Location
Netherlands, Echt
Zip code: 6101 KV
Distance:
... km
Int no. #231886
Active
Immediate purchase possible
Bürstner Elegance I 660
Loading ...
(Sat, 05/30/2026, 10:23 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.