Int no. #226734
Buying opportunity
Bürstner Elegance I 640
This auction has expired (Wed, 05/20/2026, 1:24 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Bürstner |
| Category | Integrated |
| Series | Elegance |
| Modell | I 640 |
| Initial registration | 01/2005 |
| Mileage | 81.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 81 kW (110 PS) |
| Displacement in cm³ | 2800 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.450 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Tow bar | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front |
General description
Known defects
Driver's side outer skin strip damage, but not torn, rear bumper cracked in the middle
Damage
Location
Germany, Thalfang
Zip code: 54424
Distance:
... km
Int no. #226734
Buying opportunity
Bürstner Elegance I 640
This auction has expired (Wed, 05/20/2026, 1:24 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.