Int no. #230392
Active
Immediate purchase possible
Bürstner Brevio T 600
Loading ...
(Mon, 06/01/2026, 10:06 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Bürstner |
| Category | Partially integrated |
| Series | Brevio |
| Modell | T 600 |
| Initial registration | 04/2014 |
| Mileage | 109.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 96 kW (131 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 5.998 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Radio, AUX connector, USB port, Bluetooth, Touchscreen |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
small dent on the sill and front left bumper. minor paint damage to the engine flap and chipped paint at the top front, discoloration (stains due to rubber) on the floor in the rear garage area
Location
Germany, Bremen
Zip code: 28717
Distance:
... km
Int no. #230392
Active
Immediate purchase possible
Bürstner Brevio T 600
Loading ...
(Mon, 06/01/2026, 10:06 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.