Int no. #195018
Active
Immediate purchase possible
Bürstner Brevio T 600
Loading ...
(Tue, 05/26/2026, 12:12 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Bürstner |
| Category | Partially integrated |
| Series | Brevio |
| Modell | T 600 |
| Initial registration | 04/2014 |
| Mileage | 110.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 96 kW (131 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.000 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Rear |
| Power windows front | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Cruise control |
General description
Known defects
small dent on the sill and front left bumper. minor paint damage to the engine flap and a chip in the paint at the top front, discoloration (stains due to rubber) on the floor in the rear garage area
Location
Germany, Bremen
Zip code: 28717
Distance:
... km
Int no. #195018
Active
Immediate purchase possible
Bürstner Brevio T 600
Loading ...
(Tue, 05/26/2026, 12:12 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.