Int no. #226540
Active
Bürstner Argos A 747-2 G
Loading ...
(Wed, 05/20/2026, 2:00 PM)
Availability: 01. Juli 2026
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Bürstner |
| Category | Alcove |
| Series | Argos |
| Modell | A 747-2 G |
| Initial registration | 07/2017 |
| Mileage | 30.500 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 130 kW (177 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 6 |
| Permissible total weight in kg | 5.500 kg |
| Length in mm | 8.860 mm |
| Main set tires | Summer tires |
| Second set of tires | Winter tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Rear, Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio / CD, USB port, Bluetooth |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Scratches on the seat bench (leather) in the body!
Location
Germany, Gau-Bickelheim
Zip code: 55599
Distance:
... km
Int no. #226540
Active
Bürstner Argos A 747-2 G
Loading ...
(Wed, 05/20/2026, 2:00 PM)
Availability: 01. Juli 2026
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.