Int no. #206469
Active
Bürstner A747-2
Loading ...
(Wed, 04/01/2026, 4:13 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Bürstner |
| Category | Alcove |
| Series | Andere Baureihe |
| Model | A747-2 |
| Initial registration | 04/2002 |
| Mileage | 37.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 103 kW (140 PS) |
| Displacement in cm³ | 2800 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 4.000 kg |
| Length in mm | 8.200 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Tow bar | |
| Rotating passenger seat | |
| Parking aid | Rear, Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio |
General description
Known defects
3-axle vehicle, signs of wear due to age
Location
Germany, Hartheim
Zip code: 79258
Distance:
... km
Int no. #206469
Active
Bürstner A747-2
Loading ...
(Wed, 04/01/2026, 4:13 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.