Int no. #231508
Active
Bürstner A576
Loading ...
(Sat, 05/30/2026, 9:37 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Bürstner |
| Category | Alcove |
| Series | Andere Baureihe |
| Model | A576 |
| Initial registration | 07/2004 |
| Mileage | 117.500 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 94 kW (128 PS) |
| Displacement in cm³ | 2800 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 6 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.170 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Rotating passenger seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Sound system, USB port, Bluetooth, Apple CarPlay, Touchscreen |
General description
Known defects
Age-related laughter imperfections and minor dents.
Location
Germany, Sehestedt
Zip code: 24814
Distance:
... km
Int no. #231508
Active
Bürstner A576
Loading ...
(Sat, 05/30/2026, 9:37 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.