Int no. #183177
Active
Bürstner A 574/3
Loading ...
(Tue, 04/07/2026, 9:38 AM)
Availability: 02. Mai 2026
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Bürstner |
| Category | Alcove |
| Series | Andere Baureihe |
| Model | A 574/3 |
| Initial registration | 12/2003 |
| Mileage | 81.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 94 kW (128 PS) |
| Displacement in cm³ | 2800 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 6 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.600 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Tow bar | |
| Hands-free kit | |
| Radio and sound | Radio, USB port, Bluetooth |
General description
Known defects
Front left mudguard dent, crack in left pop-up window
Damage
Location
Germany, Pleidelsheim
Zip code: 74385
Distance:
... km
Int no. #183177
Active
Bürstner A 574/3
Loading ...
(Tue, 04/07/2026, 9:38 AM)
Availability: 02. Mai 2026
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.