Int no. #206460
Active
Immediate purchase possible
Bimobil BJ 330
Loading ...
(Fri, 04/03/2026, 4:12 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Bimobil |
| Category | Alcove |
| Series | BJ |
| Modell | 330 |
| Initial registration | 03/2009 |
| Mileage | 350.000 km |
| Chassis | Mercedes |
| Engine power in kW | 135 kW (184 PS) |
| Displacement in cm³ | 2987 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 5 |
| Permissible total weight in kg | 5.000 kg |
| Length in mm | 6.850 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| All-wheel drive | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Particle filter | |
| Cruise control |
General description
Known defects
Rust on the
Damage
Location
Germany, Moers
Zip code: 47443
Distance:
... km
Int no. #206460
Active
Immediate purchase possible
Bimobil BJ 330
Loading ...
(Fri, 04/03/2026, 4:12 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.