Int no. #231407
Active
Benimar Sport S 340 Up
Loading ...
(Sat, 05/30/2026, 9:25 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Benimar |
| Category | Alcove |
| Series | Sport |
| Modell | S 340 Up |
| Initial registration | 11/2019 |
| Mileage | 45.000 km |
| Chassis | Ford |
| Engine power in kW | 125 kW (170 PS) |
| Displacement in cm³ | 1995 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 5 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.750 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Rear |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| ISOFIX | |
| Lumbar support | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | USB port |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking system |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Spain, Huesca
Zip code: 22005
Distance:
... km
Int no. #231407
Active
Benimar Sport S 340 Up
Loading ...
(Sat, 05/30/2026, 9:25 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.