Int no. #33223
Active
Immediate purchase possible
Benimar Mileo 287 Fiat
Loading ...
(Mon, 05/18/2026, 9:26 AM)
Availability: immediately
Starting price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Benimar |
| Category | Partially integrated |
| Model | Mileo 287 Fiat |
| Initial registration | 04/2021 |
| Mileage | 23.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 130 kW (177 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.850 kg |
| Length in mm | 6.960 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Alarm system | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Light sensor | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio, AUX connector, USB port, Bluetooth, WLAN hotspot, Apple CarPlay, Touchscreen |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Röttenbach
Zip code: 91187
Distance:
... km
Int no. #33223
Active
Immediate purchase possible
Benimar Mileo 287 Fiat
Loading ...
(Mon, 05/18/2026, 9:26 AM)
Availability: immediately
Starting price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.