Int no. #223736
Active
Andere Solifer Finlandia I 695
Loading ...
(Tue, 05/12/2026, 2:14 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
(incl. 19% VAT.)
Reserved price:
... €
(incl. 19% VAT.)
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Andere |
| Category | Integrated |
| Model | Solifer Finlandia I 695 |
| Initial registration | 03/2026 |
| Mileage | 10 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 96 kW (131 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 5 |
| Permissible total weight in kg | 4.400 kg |
| Length in mm | 6.990 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Alarm system | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Alloy wheels | |
| Multifunction steering wheel | |
| Particle filter | |
| Cruise control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Berlin
Zip code: 13597
Distance:
... km
Int no. #223736
Active
Andere Solifer Finlandia I 695
Loading ...
(Tue, 05/12/2026, 2:14 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
(incl. 19% VAT.)
Reserved price:
... €
(incl. 19% VAT.)
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.