Int no. #226598
Buying opportunity
Andere RhönCamp Pace
This auction has expired (Wed, 05/20/2026, 1:09 PM)
Availability: 31. Mai 2026
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Andere |
| Category | Bus |
| Model | RhönCamp Pace |
| Initial registration | 07/2025 |
| Mileage | 4.000 km |
| Chassis | Mercedes |
| Engine power in kW | 140 kW (190 PS) |
| Displacement in cm³ | 1950 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.100 kg |
| Length in mm | 5.140 mm |
| Main set tires | Winter tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Front, Rear, Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| ISOFIX | |
| Light sensor | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio, Sound system, USB port, Bluetooth, Touchscreen |
| Seat heating | |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking system |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Berlin
Zip code: 10439
Distance:
... km
Int no. #226598
Buying opportunity
Andere RhönCamp Pace
This auction has expired (Wed, 05/20/2026, 1:09 PM)
Availability: 31. Mai 2026
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.