Int no. #226680
Active
Andere Mizar Garage
Loading ...
(Thu, 05/21/2026, 12:42 PM)
Availability: immediately
Starting price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Andere |
| Category | Alcove |
| Model | Mizar Garage |
| Initial registration | 07/2003 |
| Mileage | 162.121 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 94 kW (128 PS) |
| Displacement in cm³ | 2800 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 2 |
| Permissible total weight in kg | 4.500 kg |
| Length in mm | 6.890 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| On-board computer | |
| Electric exterior mirrors | |
| Hands-free kit | |
| Radio and sound | Radio, USB port |
General description
Known defects
On the rear bumper there are
3 small holes in the plastic.
There is a scratch in the plastic on one side.
Damage
Location
Germany, Eyendorf
Zip code: 21376
Distance:
... km
Int no. #226680
Active
Andere Mizar Garage
Loading ...
(Thu, 05/21/2026, 12:42 PM)
Availability: immediately
Starting price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.