Int no. #208223
Active
Immediate purchase possible
Andere FFB Classic 580 LC
Loading ...
(Sat, 04/04/2026, 12:57 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Andere |
| Category | Integrated |
| Model | FFB Classic 580 LC |
| Initial registration | 03/1999 |
| Mileage | 85.471 km |
| Chassis | Iveco |
| Engine power in kW | 85 kW (116 PS) |
| Displacement in cm³ | 2500 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 3 |
| Permissible total weight in kg | 35.001 kg |
| Length in mm | 6.090 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Radio and sound | Radio |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Großenwiehe
Zip code: 24969
Distance:
... km
Int no. #208223
Active
Immediate purchase possible
Andere FFB Classic 580 LC
Loading ...
(Sat, 04/04/2026, 12:57 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.