Int no. #120995
Active
Andere Damon Avanti Wohnmobil 3106
Loading ...
(Thu, 04/02/2026, 9:35 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Andere |
| Category | Integrated |
| Model | Damon Avanti Wohnmobil 3106 |
| Initial registration | 08/2011 |
| Mileage | 31.209 km |
| Chassis | Andere |
| Engine power in kW | 150 kW (204 PS) |
| Displacement in cm³ | 2999 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 7.273 kg |
| Length in mm | 9.700 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Electric exterior mirrors | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio, Radio / CD, Sound system, Bluetooth |
| Seat heating | |
| Cruise control |
General description
Known defects
Gas test due Gas tank must be changed
Windshield was not installed properly.
Location
Germany, Hessen - Mücke
Zip code: 35325
Distance:
... km
Int no. #120995
Active
Andere Damon Avanti Wohnmobil 3106
Loading ...
(Thu, 04/02/2026, 9:35 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.