Int no. #226891
Active
Andere Bresler Office 495 DK
Loading ...
(Wed, 05/20/2026, 9:39 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Andere |
| Category | Box van |
| Model | Bresler Office 495 DK |
| Initial registration | 09/2007 |
| Mileage | 294.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 118 kW (160 PS) |
| Displacement in cm³ | 2999 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 4.963 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Alarm system | |
| Tow bar | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Rear, Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Lumbar support | |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Sound system, Bluetooth, Apple CarPlay, Touchscreen |
| Seat heating | |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Roof (GRP) is still being sealed (boat paint).
One wheel bearing (rear) has not yet been replaced. The remaining (3) are new.
Location
Germany, Köln
Zip code: 50999
Distance:
... km
Int no. #226891
Active
Andere Bresler Office 495 DK
Loading ...
(Wed, 05/20/2026, 9:39 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.