Int no. #217856
No longer available
Ahorn Van 550
Auction end: Mon, 04/27/2026, 12:32 PM
Availability: 15. Juni 2026
Last bid:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Ahorn |
| Category | Box van |
| Series | Van |
| Modell | 550 |
| Initial registration | 07/2023 |
| Mileage | 12.000 km |
| Chassis | Renault |
| Engine power in kW | 110 kW (150 PS) |
| Displacement in cm³ | 2299 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 5.500 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Rear, Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| ISOFIX | |
| Lumbar support | |
| Light sensor | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio, USB port |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Shower screen has been removed, can be reinstalled.
Location
Germany, Loxstedt
Zip code: 27612
Distance:
... km
Int no. #217856
No longer available
Ahorn Van 550
Auction end: Mon, 04/27/2026, 12:32 PM
Availability: 15. Juni 2026
Last bid:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.