Int no. #223022
Active
Ahorn Canada AE
Loading ...
(Tue, 05/12/2026, 2:27 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Ahorn |
| Category | Alcove |
| Series | Canada |
| Modell | AE |
| Initial registration | 04/2022 |
| Mileage | 50.600 km |
| Chassis | Renault |
| Engine power in kW | 107 kW (145 PS) |
| Displacement in cm³ | 2299 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 5 |
| Permissible total weight in kg | 4.000 kg |
| Length in mm | 7.474 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| ISOFIX | |
| Lumbar support | |
| Light sensor | |
| Multifunction steering wheel | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio, USB port, Bluetooth |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Tire change is required, still within minimum tolerance range
Location
Germany, Witten
Zip code: 58454
Distance:
... km
Int no. #223022
Active
Ahorn Canada AE
Loading ...
(Tue, 05/12/2026, 2:27 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.