Int no. #221439
Ended
Ahorn Canada
Auction end: Thu, 05/14/2026, 1:33 PM
Availability: immediately
Starting price:
... €
(incl. 19% VAT.)
Reserved price:
... €
(incl. 19% VAT.)
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Ahorn |
| Category | Alcove |
| Series | Canada |
| Modell | Unbekannt |
| Initial registration | 04/2024 |
| Mileage | 18.000 km |
| Chassis | Renault |
| Engine power in kW | 100 kW (136 PS) |
| Displacement in cm³ | 2299 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 6 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 7.300 mm |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Alarm system | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| ISOFIX | |
| Lumbar support | |
| Light sensor | |
| Multifunction steering wheel | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio, USB port, Bluetooth |
| Seat heating | |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Radebeul
Zip code: 01445
Distance:
... km
Int no. #221439
Ended
Ahorn Canada
Auction end: Thu, 05/14/2026, 1:33 PM
Availability: immediately
Starting price:
... €
(incl. 19% VAT.)
Reserved price:
... €
(incl. 19% VAT.)
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.