Int no. #219593
Active
Ahorn Camp 690 P
Loading ...
(Sat, 05/02/2026, 9:42 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Ahorn |
| Category | Partially integrated |
| Series | Camp |
| Modell | 690 P |
| Initial registration | 11/2016 |
| Mileage | 72.000 km |
| Chassis | Renault |
| Engine power in kW | 100 kW (136 PS) |
| Displacement in cm³ | 2299 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.990 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Rear, Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Cruise control |
General description
Known defects
.condition see pictures, on the hood front left, was too long bird droppings on it, so some paint is missing here.
Bumper rear right, small crack, wheel arch rear right, a small piece is missing here, step project 2000 sometimes hangs, should be renewed, gas test was good, crash sensor and tear-off hose need to be renewed (10 years old), in the garage rear left is a small crack, only inside, from 2017, did not bother me. The roller blind on the kitchen window needs an additional bracket.
Damage
Location
Germany, Schifferstadt
Zip code: 67105
Distance:
... km
Int no. #219593
Active
Ahorn Camp 690 P
Loading ...
(Sat, 05/02/2026, 9:42 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.