Int no. #213209
Active
Immediate purchase possible
Adria Twin Supreme 640 SGX
Loading ...
(Thu, 04/30/2026, 10:45 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Adria |
| Category | Box van |
| Series | Twin Supreme |
| Modell | 640 SGX |
| Initial registration | 05/2023 |
| Mileage | 10.300 km |
| Chassis | Citroen |
| Engine power in kW | 121 kW (165 PS) |
| Displacement in cm³ | 2179 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.400 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Rear, Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| ISOFIX | |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Radio, USB port, Apple CarPlay |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Slight dent in the upper area of the rear frame.
Slight dents on the right-hand side of the rear upper side panel.
Damage
Location
Germany, Weitnau
Zip code: 87480
Distance:
... km
Int no. #213209
Active
Immediate purchase possible
Adria Twin Supreme 640 SGX
Loading ...
(Thu, 04/30/2026, 10:45 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.