Int no. #218586
Active
Adria Matrix Supreme 700 SL
Loading ...
(Wed, 04/29/2026, 2:55 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Adria |
| Category | Partially integrated |
| Series | Matrix Supreme |
| Modell | 700 SL |
| Initial registration | 05/2020 |
| Mileage | 37.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 110 kW (150 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 5 |
| Permissible total weight in kg | 4.500 kg |
| Length in mm | 7.800 mm |
| Main set tires | Summer tires |
| Second set of tires | Winter tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | AUX connector, USB port |
| Cruise control |
General description
Known defects
small optical defects
Location
Germany, Bad Lauterberg
Zip code: 37431
Distance:
... km
Int no. #218586
Active
Adria Matrix Supreme 700 SL
Loading ...
(Wed, 04/29/2026, 2:55 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.