Int no. #224901
Active
Adria Matrix Supreme 670 DL
Loading ...
(Sat, 05/16/2026, 11:43 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Adria |
| Category | Partially integrated |
| Series | Matrix Supreme |
| Modell | 670 DL |
| Initial registration | 05/2025 |
| Mileage | 12.500 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 132 kW (179 PS) |
| Displacement in cm³ | 2184 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 4.400 kg |
| Length in mm | 7.480 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Rear, Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Light sensor | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Bluetooth, Apple CarPlay, Touchscreen |
| Cruise control |
General description
Known defects
1 small scratch on the surface of the front bumper (almost invisible)
Location
Germany, St.Michaelisdonn
Zip code: 25693
Distance:
... km
Int no. #224901
Active
Adria Matrix Supreme 670 DL
Loading ...
(Sat, 05/16/2026, 11:43 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.