Int no. #179181
Active
Immediate purchase possible
Adria Matrix Plus M 670 SL Platinum
Loading ...
(Fri, 04/03/2026, 3:55 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Adria |
| Category | Partially integrated |
| Series | Matrix Plus M |
| Modell | 670 SL Platinum |
| Initial registration | 05/2017 |
| Mileage | 24.950 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 110 kW (150 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 5 |
| Permissible total weight in kg | 4.150 kg |
| Length in mm | 7.380 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Alarm system | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Front, Rear, Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Light sensor | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio, Bluetooth |
| Cruise control |
General description
Known defects
Small barely visible mini bump
Location
Germany, Lamspringe
Zip code: 31195
Distance:
... km
Int no. #179181
Active
Immediate purchase possible
Adria Matrix Plus M 670 SL Platinum
Loading ...
(Fri, 04/03/2026, 3:55 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.