Int no. #225166
Buying opportunity
Adria Matrix Plus M 670 SBC
This auction has expired (Wed, 05/20/2026, 1:20 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Adria |
| Category | Partially integrated |
| Series | Matrix Plus M |
| Modell | 670 SBC |
| Initial registration | 03/2016 |
| Mileage | 95.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 110 kW (150 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.650 kg |
| Length in mm | 7.480 mm |
| Main set tires | Summer tires |
| Second set of tires | Winter tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Alarm system | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| ISOFIX | |
| Radio and sound | Radio / CD |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking system |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Czech Republic, Olomouc
Zip code: 79900
Distance:
... km
Int no. #225166
Buying opportunity
Adria Matrix Plus M 670 SBC
This auction has expired (Wed, 05/20/2026, 1:20 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.