Int no. #219600
Active
Adria Matrix Plus 670 SC
Loading ...
(Sat, 05/02/2026, 10:36 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Adria |
| Category | Partially integrated |
| Series | Matrix Plus |
| Modell | 670 SC |
| Initial registration | 08/2020 |
| Mileage | 67.068 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 103 kW (140 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Licence Plate | R-622-KF |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 5 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 7.490 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Radio and sound | Radio / CD |
| Cruise control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Netherlands, Toldijk
Zip code: 7227
Distance:
... km
Int no. #219600
Active
Adria Matrix Plus 670 SC
Loading ...
(Sat, 05/02/2026, 10:36 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.