Int no. #220099
Active
Immediate purchase possible
Adria Coral Plus 670 SL
Loading ...
(Sat, 05/02/2026, 9:34 AM)
Availability: 15. Juni 2026
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Adria |
| Category | Partially integrated |
| Series | Coral Plus |
| Modell | 670 SL |
| Initial registration | 09/2020 |
| Mileage | 40.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 118 kW (160 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 5 |
| Permissible total weight in kg | 3.910 kg |
| Length in mm | 7.490 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| ISOFIX | |
| Alloy wheels | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio / CD, AUX connector, USB port, Bluetooth, Touchscreen |
| Cruise control |
General description
Known defects
12V TV connection has loose contact
Ad Blue filled up in fuel tank, damage repaired by specialist garage and no consequential damage after 20000 km
Location
Germany, Wadersloh
Zip code: 59329
Distance:
... km
Int no. #220099
Active
Immediate purchase possible
Adria Coral Plus 670 SL
Loading ...
(Sat, 05/02/2026, 9:34 AM)
Availability: 15. Juni 2026
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.