Int no. #220077
Active
Adria Coral 660 SL
Loading ...
(Sat, 05/02/2026, 9:32 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Adria |
| Category | Partially integrated |
| Series | Coral |
| Modell | 660 SL |
| Initial registration | 04/2005 |
| Mileage | 75.728 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 94 kW (128 PS) |
| Displacement in cm³ | 2800 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 2 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.993 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Power windows front |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Kissing
Zip code: 86438
Distance:
... km
Int no. #220077
Active
Adria Coral 660 SL
Loading ...
(Sat, 05/02/2026, 9:32 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.