Int no. #221717
Buying opportunity
Adria Adriatik S574SP
This auction has expired (Thu, 05/14/2026, 2:30 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Adria |
| Category | Partially integrated |
| Series | Adriatik |
| Model | S574SP |
| Initial registration | 02/2008 |
| Mileage | 130.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 96 kW (131 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Licence Plate | 4-TBR-32 |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.440 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Alarm system | |
| Tow bar | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Radio and sound | Radio / CD, AUX connector |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
The bumper is damaged on the right-hand side. Betreft alleen het hoekje dat vervangen zou moeten worden, is een los deel van de bumper. The lighting is still working.
Damage
Location
Netherlands, Simonshaven
Zip code: 3212
Distance:
... km
Int no. #221717
Buying opportunity
Adria Adriatik S574SP
This auction has expired (Thu, 05/14/2026, 2:30 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.