Int no. #225517
Active
Immediate purchase possible
Adria Adriatik Coral 660SL
Loading ...
(Fri, 05/22/2026, 12:50 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Adria |
| Category | Partially integrated |
| Series | Adriatik |
| Model | Coral 660SL |
| Initial registration | 12/2005 |
| Mileage | 155.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 94 kW (128 PS) |
| Displacement in cm³ | 2800 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Licence Plate | XT670B |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 5 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.600 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Lumbar support | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio, AUX connector, USB port |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking system |
General description
Known defects
Both aft lights working, light damaged.
Bumper behind light damaged.
Scheurtje in een van de drie panelen douchedeur (wel gewoon bruikbaar).
Damage
Location
Netherlands, Purmerend
Zip code: 1447 HJ
Distance:
... km
Int no. #225517
Active
Immediate purchase possible
Adria Adriatik Coral 660SL
Loading ...
(Fri, 05/22/2026, 12:50 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.