Int no. #218402
Buying opportunity
Adria Adriatik A 660WP
This auction has expired (Tue, 04/28/2026, 2:56 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Adria |
| Category | Alcove |
| Series | Adriatik A |
| Model | 660WP |
| Initial registration | 06/2003 |
| Mileage | 87.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 94 kW (128 PS) |
| Displacement in cm³ | 2800 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 6 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.600 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Parking aid | Camera |
| Radio and sound | Radio |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Großkrotzenburg
Zip code: 63538
Distance:
... km
Int no. #218402
Buying opportunity
Adria Adriatik A 660WP
This auction has expired (Tue, 04/28/2026, 2:56 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.